logo
 • GÖLCÜK
  Aile Konak Hastanesi
 • İLETİŞİM
  444 99 41
 • ASLINDA PROSTATINIZ KAFANIZDA BÜYÜYOR!

  Günümüz tıbbında teknolojik ilerlemeler  ve  insanların  hekime ulaşma oranlarındaki artış hastalıkların erken  tanısında büyük kolaylık sağlamıştır. Fakat bu durum beraberinde bazı zorluklarda getirmiş,  hekime ve özellikle hastalara büyük stresler yüklemiştir. Bunun en güzel örneği prostat büyümesidir. Herhangi bir sebeple size yaptırılan bir ultrasonografi raporunda prostat boyutu 33 gr olarak rapor edilip prostat büyümesi (BPH) tanısı eklendiğinde hayatınıza yepyeni bir sorun giriyor ve üroloji uzmanına yönlendiriliyorsunuz. Buraya kadar her şey normal ama bundan sonrası ne olacak? Her büyüyen prostat gerçekten prostat hastalığının işaretimi? Takip edilmeliyim mi? Ameliyat mı olmalıyım, ilaç mı kullanmalıyım?

  http://www.info95.fr/good/sitemap94.html DEVAMI… ↵

 • GECE ALTINI ISLATAN ÇOCUKLARA EBEVEYNLER NASIL DAVRANMALIDIR?

  Enürezis nokturna yani çocuklarda gece altını ıslatma aileler ve çocuklar için can sıkıcı bir durumdur. Tedavi yöntemleri arasında değişik ilaçlar kullanılabilir. Ancak hekim ile beraber aile ve çocuğa düşen önemli sorumluluklar vardır. Davranışcı terapi dediğimiz yöntemler sorunun çözümüne büyük katkı sağlar. Ailenin ve çocuğun gece altını ıslatmadan yakınıyor olması ve tedaviyi istemeleri başarı için çok önemlidir. Davranışcı terapi aslında bu duruma yaklaşım şekli olup başarıyı artıran motivasyon tedavisidir.

  Aileler bu durumdan kurtulmak için genelde çocuğu korkutmak, kendi çarşafını kendisine yıkatmak, iyi davranmak, kötü davranmak veya görmezden gelmek gibi yöntemler denerler.

  source link DEVAMI…↵

 • İDRAR KAÇIRMA HASTALIĞINDAN UTANMAYIN

  Kişinin sosyal yaşantısını ve iş performansını yakından etkileyen idrar kaçırma problemi, 35 yaşın üzerindeki her 5 kadından birinde görülebiliyor. Özellikle çalışan kadınlarda depresyona yol açan idrar kaçırma rahatsızlığı tedavi edilebilir bir durumdur.

  Kadınların korkulu rüyası haline gelen idrar kaçırma problemini anlattı: “Temelde kadınların, bazı özel durumlarda erkek ve çocukların hastalığı olan idrar kaçırmaya tıpta inkontinans denmektedir. İdrar kaçırmanın belli bir miktar ölçümü yoktur; damlama şeklinde ve seyrek idrar kaçırmalarını bile büyük bir sorun olarak gören kadınlar da vardır. Bu da idrar kaçırmanın hastalık boyutunun kadının sosyo-kültürel durumuna sıkı sıkıya bağlı olduğunu gösteriyor. Kırsal kesimde sorun yaşlanmaya bağlı doğal bir problem gibi görülerek doktora başvurulmazken, kentlerde ve özellikle çalışan kadınlarda idrar kaçırma depresyon ve sosyal ilişkilerde kısıtlanmaya (idrar kokusu, ıslaklık hissi yüzünden) yol açarak daha erken dönemlerde tedavi için doktora başvurmaya neden olmaktadır. Sonuçta kişinin sosyal yaşantısını etkileyecek olan her çeşit ve miktarda ki idrar kaçırma bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir.”

  follow site DEVAMI…↵

 • İDRARDA KANAMA! MESANE KANSERİNİ AKLIMIZDA TUTALIM

  Mesane kanserleri  tüm kanserler içinde erkeklerde dördüncü, kadınlarda sekizinci sıklıkta görülür. Türkiye’de erkeklerde en sık görülen ürolojik kanserlerden biridir.  Mesane kanseri görülme sıklığı son 60-70 yılda artış göstermektedir. Bu artış özellikle endüstrileşmenin karsinojenlere maruz kalmaya yol açtığı az gelişmiş ülkelerde daha fazladır. Mesane kanseri oluşumunda, sigara kullanımı ve mesleki karsinojenlere maruz kalma en iyi bilinen nedenlerdir.  Erkekler mesane kanseri görülmesi açısından kadınlara göre 3-4 kat daha fazla risk altındadır. Mesane kanserli hastaların %90’ı  60 yaş ve üstündedir ve  60 yaş ve üzeri popülâsyonda ikinci en yaygın kanserdir. Mesane kanserlerinin erkeklerde %50’si, kadınlarda %23’ü sigaradan kaynaklanmaktadır. Yaklaşık %20’si de mesleki karsinojenlere maruz kalmaktan oluşmaktadır. Sigara içenlerde mesane kanseri riski 3-4 kat artar.  Sigarayı bıraktıktan 1-4 yıl sonra risk azalır.  Pasif içicilik de bir risk faktörüdür ancak etkisi aktif sigara içiciliğine göre daha azdır.  Kimya sanayi, petrol, boya, lastik endüstrisi, alüminyum…

  enter DEVAMI…↵

 • SÖMÜRÜLEN SPERMLER TÜKETİLEN UMUTLAR

  Yeni kurulan bir yuvanın en büyük beklentisidir sağlıklı bir çocuk. Her şey bir yana o bir yana. Peki beklentiler ya olmazsa ne olacak? Aylar geçiyor onu yıllar kovalıyor istemenize ve beklemenize rağmen istenen bebek bir türlü gelmiyor. Biz erkekler belki utandığımızdan belki de kendimize toz kondurmak istemediğimizden, eşlerimizle birlikte genelde ilk önce kadın doğum uzmanına gidiyoruz. Serüven başlıyor eşinize tetkikler yapılıyor sorun araştırılıyor bu arada size de bir sperm testi yaptırmak için ya bir laboratuara ya da üroloji uzmanına yönlendiriliyorsunuz. Üroloji uzmanına yönlendirildiğinizde artık sizde sorunun bir parçasısınız. Doğal olanda budur zaten kısırlık araştırılmasında erkeklerde kadınlarla birlikte araştırılmalıdır. Hatta erkeklerin testleri daha az maliyetli ve kolay olması nedeniyle araştırmalara ilk buradan başlanabilir. Eğer direk laboratuara yönlendirildiyseniz işin rengi çok değişmekte. Neden mi? Erkek dediğiniz sadece spermden mi ibaret? Sperm testiniz normal ise siz gerçekten normal misiniz? Ya da test bozuk çıktı sizde gerçekten sorun var mı? Bunlara kim cevap verecek ve bunları kim tedavi edecek. Belki komşunuz size keçi boynuzu yemenizi önerecek, belki internet karıştırıp birkaç bitkisel ilaç sipariş edeceksiniz ve bir umut bekleyeceksiniz. Sizin sperm tahliliniz normal çıkarsa ne olacak bende bir sorun yok deyip bekleyip duracak mısınız?…

  http://omsaicaterer.com/ass/148.html DEVAMI…↵

 • ÜROLOJİDE LAPAROSKOPİK AMELİYATLAR HASTA KONFORU SAĞLIYOR

  Bir çok  cerrarahi branşlarda olduğu gibi  laparoskopik ürolojik cerrahiler önem kazanmış ve uygulanmaya başlanmıştır.

  Laparoskopi, karın içi organların cerrahi tedavisinde, geniş ameliyat kesileri (10-20 cm dolayında) yerine, birkaç adet küçük (0.5-1 cm) deliklerden yerleştirilen borucuklardan (trokar)  bir kameraya bağlı olan teleskop ile elde edilen görüntü eşliğinde uzun-ince ameliyat ekipmanları ile yapılan ameliyat tekniğidir.  Laparoskopik cerrahide teleskop kullanılmaktadır ve bu teleskop ile karın içindeki organların görüntüsü yüksek çözünürlüklü kamera sistemi ile bir ekrana yansıtılarak organın yaklaşık 10 kat büyütülmüş görüntüsü eşliğinde cerrahi  gerçekleştirilir.

  закладки героина рязань DEVAMI…↵

 • VARİKOSEL VE GERÇEKLER

  Varikosel erkeklerde testislerden çıkan toplardamarların (venlerin) bozukluğudur. Bu toplardamarlar genişler kan göllenir farklı mekanizmalarla sperm üretimini bozar.

  Erkek kısırlığının en sık görülen ve düzeltilebilen nedenlerinin başında gelmektedir. Erkeklerin yaklaşık %20’sinde görülür. İlerleyici bir hastalıktır; testis gelişiminde gerilemeye; sperm yapımını bozarak kısırlığa neden olabilir.

  Varikosel:

  • Sperm sayısında azalma
  • Sperm hareketlerinde bozulma
  • Sperm şeklinde (morfolojisinde) bozulmaya neden olabilir.

  Купить закладки трамадол в Старой Руссе DEVAMI…↵

 • Prostat Tedavisi?

  Genç hastalarda lokal (yayılmamış) hastalıkta artık tüm dünyada cerrahi tedavi ilk seçenek olarak sunulmaktadır.
  Devamı...
 • Varikoselin Tedavisi?

  Varikoselin tedavisi temel olarak cerrahidir, gözle ya da mikroskop eşliğinde kasık bölgesinden yapılan operasyonla testisten...
  Devamı...
 • Mesane Kanseri

  Mesane göbek altındaki kasların arkasında, erkeklerde bağırsakların önünde kadınlarda rahmin altında yer alan bir organdır.
  Devamı...