logo
 • GÖLCÜK
  Aile Konak Hastanesi
 • İLETİŞİM
  444 99 41
  • 29 KAS 16

  watch  S марки нарко фото ömürülen spermler tüketilen umutlar

  Препарат Ксероформ: инструкция по применению, цена, аналоги, отзывы, состав Yeni kurulan bir yuvanın en büyük beklentisidir sağlıklı bir çocuk. Her şey bir yana o bir yana. Peki beklentiler ya olmazsa ne olacak? Aylar geçiyor onu yıllar kovalıyor istemenize ve beklemenize rağmen istenen bebek bir türlü gelmiyor. Biz erkekler belki utandığımızdan belki de kendimize toz kondurmak istemediğimizden, eşlerimizle birlikte genelde ilk önce kadın doğum uzmanına gidiyoruz. Serüven başlıyor eşinize tetkikler yapılıyor sorun araştırılıyor bu arada size de bir sperm testi yaptırmak için ya bir laboratuara ya da üroloji uzmanına yönlendiriliyorsunuz. Üroloji uzmanına yönlendirildiğinizde artık sizde sorunun bir parçasısınız. Doğal olanda budur zaten kısırlık araştırılmasında erkeklerde kadınlarla birlikte araştırılmalıdır. Hatta erkeklerin testleri daha az maliyetli ve kolay olması nedeniyle araştırmalara ilk buradan başlanabilir. Eğer direk laboratuara yönlendirildiyseniz işin rengi çok değişmekte. Neden mi? Erkek dediğiniz sadece spermden mi ibaret? Sperm testiniz normal ise siz gerçekten normal misiniz? Ya da test bozuk çıktı sizde gerçekten sorun var mı? Bunlara kim cevap verecek ve bunları kim tedavi edecek. Belki komşunuz size keçi boynuzu yemenizi önerecek, belki internet karıştırıp birkaç bitkisel ilaç sipariş edeceksiniz ve bir umut bekleyeceksiniz. Sizin sperm tahliliniz normal çıkarsa ne olacak bende bir sorun yok deyip bekleyip duracak mısınız?  Sperm testinizi tekrar tekrar yaptırıp duracaksınız, bir bakacaksınız 3 cc çıkmış sayı 15 milyon, bir bakacaksınız 1.5 cc olmuş sayı 25 milyon olmuş, birinde hareket iyi birinde kötü, bir diğerinde normal morfoloji düşük, diğerinde yüksek. Referans değerlerine bakacaksınız bir laboratuarda farklı diğerlerinde farklı. Artık işin içinden çıkılmaz hale gelecek bu durum. Başvurduğunuz üroloji uzmanları da bazen fikir birliğinde olmayacak, birisi “varikosel ameliyatı ol” derken diğeri tüp bebek önerecek belki başkası aşılama diyecek. Sadık dostunuz internete döneceksiniz yeni arayışlar yeni sperm geliştiriciler yeni doktorlar.

  http://travelmahardhika.com/big/sitemap52.html http://www.bdsandbox.ru/prioriti/96.html Gerçekten işin aslı nedir? Bu sorun bu kadar karışık olabilir mi? Aklın yolu bir değil mi? Aşağıda birkaç bilgi paylaşmak isterim umarım kafa karışıklığınızı bir nebze giderir.

  1. Kısırlık araştırılırken kadınla birlikte erkekte araştırılmalıdır. Kadınları kadın doğum uzmanı, erkekleri üroloji uzmanı araştırmalıdır. Erkek kısırlığı sperm testinden ibaret değildir.
  2. Ürolojik muayeneden sonra gerekli testler istenmelidir. Detaylı bir ürolojik muayene esnasında kısırlığa neden olan birçok neden tespit edilebilir. Bunun en bariz örneği varikoseldir. Diğer bir örnek, siz laboratuarlarda sperm testi yaptırdığınızda normal sonuçlar çıksa da sizin kısırlık sebebiniz ileri derece hipospadias olabilir ve basit bir ürolojik muayene ile tanı konulabilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.
  3. Bilimsel gerçeklere ve kurallara uygun bir sperm testi yapılmalıdır. Bu test ürolojik muayeneden sonra istenmelidir. Bu test hangi yöntemle yapılmıştır? hangi kriterler uygulanmıştır? En önemlisi bu konuda yetkili ya da eğitimli bir kişimi yapmıştır? Bu soruların cevaplarını bir hekim olarak çok net almamız gerekir.
  4. Sperm testinde bakılan her bir parametrenin ayrı bir önemi ve anlamı vardır. Bu test sadece sperm sayısı ve hareketinden ibaret değildir. Örneğin sperm morfolojisi göz ardı edilmemesi gereken çok önemli bir parametredir  ve bakıldığı laboratuar ve yöntem burada çok önem taşır.
  5. Sizi her gören doktor yeni bir sperm testi ister ya da siz kendi tercihinizle ara ara yaptırırsınız. Bu bir girdaptır ve var olan sorunun kat ve kat büyümesine sebep olur. Maddi külfeti bir yana farklı farklı raporlar elinizde birikir durur, işin içinden çıkılmaz hale gelir. Şunu iyi bilmek gerekir; sperm testi subjektif bir testtir, bakan kişi ve laboratuara göre farklılıklar olabilir. Ve yine sizin baktırdığınız farklı dönemlerde de farklı sonuçlar alınabilir. Bu durumda işin içinden çıkma yolu aslında basittir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) en son belirlediği kriterler referans alınıp buna uygun bakılan bir sperm testi en değerli testtir. Bu nedenle  Üroloji Uzmanlarının bir kısmı bu testi kendisi yapmayı ya da güvendiği bir laboratuarda baktırmayı tercih eder. Gelişigüzel yerlerde yapılan merdiven altı testler spermlerinizi sömürürken umutlarınızı da tüketebilir.
  6. Sperm testi sonucu referans değerlerine uygun ise test normal kabul edilir ama bu sizin sağlıklı olduğunuz anlamına gelmediği gibi test sonucu anormal olunca sizin normal yollardan çocuk sahibi olamayacağınız anlamına da gelmez.

  source link  

  source Sağlıcakla kalın.