logo
 • GÖLCÜK
  Aile Konak Hastanesi
 • İLETİŞİM
  444 99 41
  • 29 KAS 16

  нарко туризм   купить Говнишко Тулун Laparoskopik ameliyatlar hasta konforu sağlıyor

  гровер выращивание Bir çok  cerrarahi branşlarda olduğu gibi  laparoskopik ürolojik cerrahiler önem kazanmış ve uygulanmaya başlanmıştır.

  http://www.nw-h.de/good/fusekom.html Laparoskopi, karın içi organların cerrahi tedavisinde, geniş ameliyat kesileri (10-20 cm dolayında) yerine, birkaç adet küçük (0.5-1 cm) deliklerden yerleştirilen borucuklardan (trokar)  bir kameraya bağlı olan teleskop ile elde edilen görüntü eşliğinde uzun-ince ameliyat ekipmanları ile yapılan ameliyat tekniğidir.  Laparoskopik cerrahide teleskop kullanılmaktadır ve bu teleskop ile karın içindeki organların görüntüsü yüksek çözünürlüklü kamera sistemi ile bir ekrana yansıtılarak organın yaklaşık 10 kat büyütülmüş görüntüsü eşliğinde cerrahi  gerçekleştirilir.

  go to link Обезболивающие для онкобольных Laparoskopi ile ameliyat sonrası ameliyat ağrısı, hastanede yatış süresi ve iyileşme süresi oldukça azalmaktadır.

  here Laparoskopik cerrahi hem cerrah hem de hasta için büyük bir konfor sağlar. Özellikle hasta konforunun artırılması, ameliyat sonrası ağrının az olması, yatış süresinin kısalması  hastaya büyük avantaj sağlamakta. Hastanın günlük aktivitelerine, sosyal hayatına ve işine dönme süreleri oldukça kısalmaktadır. Cerrah için operasyon alanını büyüttüğünden ve hassas optiklerle çalışıldığından ameliyat sahası daha iyi görülmekte ve daha iyi bir disseksiyon sağlamaktadır.

  Ürolojide laparoskopik cerrahi endikasyonları (uygulanabilir durumları) şöyle sıralanmakta:

  Prostat kanseri (Laparoskopik Radikal Prostatektomi)

  • Böbrek kanseri (Laparoskopik Radikal/Parsiyel nefrektomi)
  • Testis kanseri (Laparoskopik Retroperitoneal Lenfadenektomi)
  • Mesane kanseri (Laparoskopik Radikal Sistektomi)
  • Böbrek çıkış darlıkları-UPJ darlığı- (Laparoskopik Pyeloplasti)
  • Fonksiyon yapmayan böbreklerin çıkartılması (Laparoskopik Nefrektomi)
  • Böbrek üstü bezi (adrenal) tümörleri (Laparoskopik Adrenalektomi)

   

  http://www.discovery62.ru/dast/qexilazer.html Laparoskopik cerrahinin uygulanmaması gereken durumlar neler?

  Düzeltilemeyen kanama hastalıkları, barsak tıkanıklıkları, karın duvarında aktif infeksiyonlar ve karın zarına yayılmış kanserler ve karın zarı içinde su toplamış hastalarda uygulanmamalıdır.  Göreceli olan sakıncalı durumlar ise; aşırı şişmanlık, karın ve leğen kemiği organlarında önceden geçirilmiş büyük ameliyat, gebelik, ağır solunum yetersizliği, ağır kalp atım bozuklukları, ağır kalp hastalıklarıdır.

  Laparoskopik cerrahi, hastalar için açık cerrahiye göre önemli kolaylıklar sağlayan bir teknikdir ancak uygulanması için oldukça deneyim ve özellikle bu konu üzerinde edinilmiş özel eğitimi gerektirmektedir.